Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
AKTUALNOŚCI

Targi denkmal zapraszają polskich przedsiębiorców

W dniach od 24 do 26 listopada 2022 roku odbędzie się 14-sta edycja targów denkmal, wiodącej w Europie imprezy dla całej branży ochrony i zachowania zabytków oraz dziedzictwa kulturowego. Co dwa lata właśnie w Lipsku spotykają się przedstawiciele świata nauki i przemysłu oraz konserwatorzy, restauratorzy, inwestorzy, architekci i planiści. Patronat nad targami obejmuje UNESCO.


W ostatniej edycji targów denkmal, w roku 2018, udział wzięło 448 wystawców z 19 krajów, a odwiedziło je 14 200 specjalistów z branży. W gronie wystawców nie mogło zabraknąć firm z Polski - swoją ofertę zaprezentowały m.in.: Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o., Heritage Roof Tiles Sp. z o.o., Pracownia Sztukatorska „KANON-ART" Piotr Szymkowiak, VestaEco COMPOSITES Sp. z o.o., F.W. EFEKT METAL, FPHU Paweł Kołodziej czy Stolarstwo Artystyczne Jarosław Gierszewski.

Bogaty program konferencji oraz Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT

Cechą charakterystyczną targów denkmal jest specjalistyczny program konferencji, obejmujący całe spektrum tematyki związanej z ochroną zabytków - w jego ramach przygotowywanych jest ponad 200 wydarzeń, takich jak wykłady, sympozja, dyskusje panelowe oraz warsztaty. Podczas imprezy odbywają się także tzw. „żywe warsztaty" oraz praktyczne pokazy tradycyjnych technik rzemieślniczych.
Dzięki tak różnorodnemu, międzynarodowemu programowi konferencji, targi denkmal cieszą się wielkim uznaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i przedstawicieli placówek ochrony zabytków z całej Europy.

Wystawcy i odwiedzający targi mają możliwość bezpłatnego udziału w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji CONTACT, organizowanej w ramach europejskiej sieci enterprise europe network. Jej celem jest stworzenie wymiany kontaktów, usług, produktów oraz know-how dla wszystkich podmiotów reprezentujących branżę ochrony zabytków, konserwacji i restauracji, a także rewitalizacji miast i modernizacji budynków. W giełdzie udział biorą firmy, instytucje oraz zakłady z całej Europy.

W tym samym terminie odbędą się Międzynarodowe Targi Muzealnictwa i Systemów Ekspozycyjnych MUTEC oraz Branżowe Targi Budownictwa z Gliny Lehmbau.


Więcej informacji znajduje się na stronie www.denkmal-leipzig.de.


 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję