INFORMACJE PRASOWE | ![]() |
Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy
W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym wydarzeniu stanowi znakomitą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych.
Przyszłoroczna edycja duetu przemysłowego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Swoją ofertę w ramach obu imprez Intec i Zuliefermesse 2019 zaprezentuje łącznie około 1 300 wystawców, wśród nich znajdują się zarówno światowi liderzy z branży, jak i średnie zakłady produkcyjne. Początek roku to dla przedsiębiorców optymalny moment na podejmowanie pierwszych ważnych decyzji inwestycyjnych, na zawieranie nowych kontaktów biznesowych oraz na decyzje dotyczące kierunku rozwoju przedsiębiorstwa.
Intec należą do grona wiodących imprez targowych dla przemysłu metalowego w Europie. Swój udział w targach Intec 2019 potwierdzili już m.in.: AVIA S.A. Balluff GmbH, Bosch Rexroth AG, FANUC AG, Mitsubishi Electric Europe, Panasonic Industry Europe, Simens AG, TRUMPF, czy Yamazaki Mazak. Targi Intec swoim zakresem tematycznym obejmują m.in. maszyny, obrabiarki, zautomatyzowane systemy produkcyjne, robotykę, technologię laserową, narzędzia precyzyjne, spawalnictwo, przyrządy, technikę pomiarową oraz narzędzia i formy, a także kompleksową ofertę dedykowaną zaawansowanym technologiom obróbki metali. Dla polskich firm udział w tej imprezie to okazja do zaprezentowania swojej oferty na rynku europejskim, a tym samym szansa na poszerzenie dotychczasowych kontaktów biznesowych. Intec czerpie korzyści z siły innowacyjności niemieckiego przemysłu.
Odbywające się równocześnie targi Zuliefermesse stanowią wiodące w Europie spotkanie B2B dla przedsiębiorców z branży metalowej, tworzyw sztucznych oraz przedsiębiorstw poddostawczych dla wszystkich sektorów przemysłu. Wystawcy swoją ofertę kierują przede wszystkim do sektora budowy maszyn, urządzeń i narzędzi, sektora motoryzacji, elektroniki czy elektrotechniki, czyli gałęzi przemysłu mających znaczący wpływ na rozwój europejskiej i lokalnej gospodarki.
Wystawy specjalne i bogata tematyka programu konferencji
Targom towarzyszyć będzie bogaty program konferencji, w ramach którego organizatorzy przygotowali wiele interesujących wydarzeń.
„NOWE TECHNOLOGIE WYTWARZANIA W PRAKTYCE - PRODUKCJA PRZYROSTOWA + TECHNOLOGIE HYBRYDOWE.” pod tym tytułem zaplanowano wystawę specjalną, której premiera będzie miała miejsce w 2019 roku. Odwiedzający będą mieli szansę z bliska zobaczyć eksponaty, które powstały w wyniku połączenia klasycznych procesów produkcyjnych z nowymi technologiami. Na przykładzie wdrożonych rozwiązań forum ekspertów przedstawi najnowsze osiągnięcia techniczne.
Współczesny przemysł bazuje na inteligentnych systemach nowej generacji, które są ze sobą zintegrowane na wielu płaszczyznach, a kluczową rolę odgrywa tutaj sensoryka. Podczas wystawy specjalnej „SENSORYKA – NA DRODZE DO INTELIGENTNEGO PRODUKTU. ROZWIĄZANIA, TRENDY, MOŻLIWOŚCI.” uwaga skupiona będzie na korzyściach wynikających z zastosowania inteligentnych rozwiązań oraz na wyzwaniach towarzyszących tworzeniu innowacji.
Ponadto Saksońskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych, Pracy i Transportu przygotowuje międzynarodową konferencję „Industry’s Hidden Champions“.
Tematami wiodącymi będą również cyfryzacja, smart production, jak i nowe koncepcje mobilności w aspekcie techniki napędowej oraz jej oddziaływanie na produkcję przemysłową oraz przemysł poddostawczy.
Podczas targów odbędzie się także 13-ste Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, organizowane przez Wirtschaftsförderung Sachsen Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze i będące symbolem transgranicznej sąsiedzkiej współpracy gospodarczej.
Spotkania B2B - Giełda kooperacji Business Meetings „CONTACT"
Skutecznym narzędziem wspierającym nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych jest organizowana w ramach europejskiej sieci Enterprise Europe Network, giełda kooperacji Business Meetings „CONTACT", podczas której odbywają się umówione wcześniej spotkania pomiędzy producentami, handlowcami i usługodawcami reprezentującymi przemysł poddostawczy, budowy maszyn, narzędzi i urządzeń oraz techniki produkcyjne. Przyszłoroczna, 13-sta edycja giełdy odbywać się będzie w dniu 6 lutego 2019 roku, a udział w niej można zgłaszać do dnia 31 stycznia 2019 roku uzupełniając on-line formularz profilu firmy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach: www.targi-intec.pl, www.poddostawcy.pl, w zakładce „Spotkania B2B”. Dla wystawców oraz dla odwiedzających spoza Niemiec udział w giełdzie jest bezpłatny.
NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA
Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy
W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym......