AKTUALNOŚCI

Centralne miejsce spotkań branży


W dniach od 7 do 10 marca 2017 roku w Lipsku odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji - Intec, a także 14. edycja Międzynarodowych Targów Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie - Zuliefermesse.
Targi Intec 2017 to jedna z najważniejszych planowanych na przyszły rok w Niemczech imprez wystawienniczych dla branż obróbki metali, budowy maszyn specjalnych i obrabiarek oraz automatyzacji produkcji. Wystawa ta ma kluczowe znaczenie dla europejskiego przemysłu metalowego. Jej zakres tematyczny obejmuje głównie maszyny, obrabiarki, zautomatyzowane systemy produkcyjne oraz kompleksową ofertę zaawansowanych technologii obróbki metalu. Tematami wiodącymi targów Intec są: automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0 oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie obróbki materiałów twardych i trudno skrawalnych.
Odbywające się w tym samym terminie targi Zuliefermesse są największą w Europie imprezą B2B dla branży metalowej i poddostawczej dla przemysłu. Swoją ofertę prezentują tam producenci komponentów dla istotnych w Polsce i Niemczech sektorów przemysłu, m.in. dla sektora motoryzacyjnego, maszynowego, medycznego, optycznego, lotniczego, tworzyw sztucznych, elektroniki i elektrotechniki.

Targi Intec i Zuliefermesse, prezentujące wspólnie wszystkie etapy produkcji przemysłowej, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony specjalistów z branży. Już teraz na zbliżającą się edycję 2017 zgłosiła się znacznie większa liczba wystawców niż było to w porównywalnym okresie poprzedzającym edycję 2015. Już w marcu 2017 roku będzie można zapoznać się z aktualną ofertą innowacyjnych nowości produktowych wielu światowych marek i znanych przedsiębiorców, takich jak m.in.: Yamazaki Mazak, TRUMPF Gruppe, Hommel Gruppe, ISCAR, Paul Horn, Hermle, czy SCHUNK.

„Dzięki szerokiemu spektrum oferty, jaka prezentowana jest przez wystawców, oraz dzięki ogromnemu zainteresowaniu ze strony specjalistów z branży, targi Intec i Zuliefermesse wpisały się w kalendarzu przedsiębiorców z Europy Środkowej jako ważne i centralne miejsce spotkań, stanowiące platformę wymiany kontaktów i nawiązywania współpracy na międzynarodowej arenie. Dla polskich firm udział w tych imprezach to możliwość przedstawienia swojej oferty licznej grupie odwiedzających z całego świata oraz doskonała okazja do promowania swojego przedsiębiorstwa na rynku międzynarodowym", mówi dr Deliane Träber, Kierownik Pionu Targów Przemysłowych, Leipziger Messe GmbH.

Tematy wiodące programu ramowego, dotyczące przemysłu metalowego i systemów produkcyjnych m.in. automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0, efektywne zużycie surowców w produkcji, poruszane będą m.in. podczas pokazów specjalnych oraz forów technologicznych. Wszyscy zainteresowani nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych będą mieli okazję do wzięcia udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacji Business Meetings „CONTACT". Poza tym podczas targów zorganizowany zostanie także międzynarodowy workshop, który skierowany będzie specjalnie do polskich wystawców i odwiedzających, oraz który będzie wspierał wymianę kontaktów, usług, produktów, know-how, a także nawiązywanie nowych kontaktów kooperacyjnych.

W 2015 roku w targach Intec i Zuliefermesse udział wzięło 1 433 wystawców z 33 krajów, a prezentowana oferta przyciągnęła 23 500 odwiedzających z ponad 35 krajów.

 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse Tegoroczna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwsze istotne w 2019 roku spotkanie dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej, odnotowała po raz kolejny bardzo zadowalające wyniki: 24 400 odwiedzających z 41 krajów (2017: 24 200 z 35......