INFORMACJE PRASOWE

Duet targów przemysłowych Intec i Zuliefermesse umacnia swoją pozycję na rynku – wzrost liczby odwiedzających


Tegoroczną edycję duetu targowego Intec i Zuliefermesse odwiedziło 24 200 specjalistów z branży z 35 krajów (2015: 23 500 odwiedzających z 35 krajów), natomiast aktualna oferta produktów i usług dla branży obróbki metali oraz branży poddostawczej zaprezentowana została przez 1 382 wystawców z 30 krajów (2015: 1 433 wystawców z 33 krajów).


Targi Intec stanowią zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla małych oraz średnich firm z branży obróbki metali idealną platformę do nawiązywania kontaktów biznesowych. Natomiast podczas tegorocznej edycji targów Zuliefermesse można było zapoznać się z całym spektrum innowacyjnych rozwiązań dla branży poddostawczej.

Duet targowy Intec i Zuliefermesse stanowiący pierwsze ważniejsze w tym roku w Niemczech spotkanie dla branż obróbki metali i poddostawczej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. „Tegoroczna edycja duetu targów przemysłowych zakończyła się dużym sukcesem. Odnotowany został wzrost liczby odwiedzających w porównaniu do poprzedniej edycji, która miała miejsce w 2015 roku, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu obiema imprezami oraz o ich dużej atrakcyjności dla specjalistów z branży", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Leipziger Messe GmbH, i dodaje: „Nasz duet targowy, dzięki osiągniętym bardzo zadowalającym wynikom, ugruntował swoją silną pozycję na rynku wiodących branżowych imprez targowych w Europie."

 

Zadowoleni wystawcy - duża liczba odwiedzających, interesujące kontakty biznesowe

 

Również wystawcy wyrażają swoje zadowolenie z udziału w targach Intec i Zuliefermesse 2017. „Podczas tegorocznych targów Intec osiągnęliśmy rekordowy obrót. Udało nam się sprzedać aż trzy maszyny za łączną kwotę 2,6 miliona euro. Liczba osób, które odwiedziły nasze stoisko, była w tym roku dwa razy większa w porównaniu z edycją 2015. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tej edycji targów i z pewnością zgłosimy swoje uczestnictwo na targi, które będą miały miejsce w roku 2019", mówi Andreas Lindner, Dyrektor Zarządzający BIMATEC SORALUCE.


Podczas targów Intec 2017 swoją ofertę przedstawiła także liczna grupa nowych wystawców. Zalicza się do nich m.in. firma HWACHEON Machinery Europe GmbH. „W roku 2017 postanowiliśmy po raz pierwszy zaprezentować się na własnym stoisku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego uczestnictwa. Przede wszystkim bardzo pozytywnie zaskoczyła nas duża liczba odwiedzających kierujących do nas konkretne zapytania dotyczące ewentualnej współpracy, co pozwala nam mieć nadzieję na podpisanie nowych kontraktów handlowych", mówi Jaeho Cho, Manager w głównej europejskiej siedzibie koreańskiego producenta obrabiarek.  


Rolf Hellqvist, Dyrektor Zarządzający w firmie Got Springs AB ze Szwecji opowiada o decyzji dotyczącej udziału jako wystawca w targach Zuliefermesse: „Dwa lata temu odwiedziłem targi Zuliefermesse. Impreza ta wydała mi się na tyle interesująca, że podjąłem decyzję, aby w roku 2017 wziąć w niej udział jako wystawca. Do tej pory nasza firma wystawiała się tylko na imprezach odbywających się na terenie Szwecji. Atrakcyjne położenie Lipska ze względu na bliskość do rynku czeskiego i polskiego stanowi istotny atut tego duetu targowego. Targi Zuliefermesse wywarły na nas bardzo pozytywne wrażenie."


Podczas tegorocznej edycji duetu targów przemysłowych swoją ofertę przedstawiło aż 17-stu polskich wystawców. W targach Intec udział wzięło 5 firm: Rais Tools, Uni-Kat Sp. z o.o., Press-Metal Natalia Kukiel, Laser-Metal oraz Avia S.A. Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych, natomiast na targach Zuliefermesse zaprezentowały się: firma Aliplast Extrusion, Automex, Bapro-Met, Odlewnia Chemar, Electropoli Poland, Kuźnia Sułkowice, NSBC Polska, Plasimet, Segepo-Refa, Tobzamer, Z.U.M. Stargard oraz Bydgoskie Zakłady Elektromechamiczne „BELMA" S.A..

Jakub Machłaj, Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Uni-Kat podsumowuje udział w tegorocznej edycji: „targi Intec w Lipsku uznaliśmy za dobry początek na rozpoczęcie współpracy z niemieckimi przedsiębiorstwami. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na nas organizacja oraz atmosfera tego miejsca. Podczas targów odbyła się premiera kompaktowej wycinarki wodnej w wersji abrazyjnej Streamer GT, która przyciągnęła tłumy oraz spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem gości. Zdecydowanie możemy polecić targi Lipskie jako miejsce dla interesujących rozmów oraz zaprezentowania innowacyjnych technologii."


Targowy duet podkreśla swój międzynarodowy charakter

 

Wielu odwiedzających pokonało długą drogę, żeby odwiedzić targi Intec i Zuliefermesse. Targi odwiedzili przedstawiciele branży z całych Niemiec, co podkreśla ich ponadregionalny zasięg i popularność. To zauważył również Andreas Vollmer, Członek Zarządu wystawiającej się na targach firmy Hartmetall- Werkzeugfabrik Paul Horn GmbH: „Byliśmy pod dużym wrażeniem targów Intec 2017, nasze stoisko odwiedziło zdecydowanie więcej osób, niż podczas ich poprzedniej edycji. Dodatkowo dało się zauważyć, że odwiedzający pochodzą z najdalszych regionów Niemiec i niemal całej Europy. Błędem byłoby nie wystawiać się na tych targach."


Duet targowy Intec i Zuliefermesse po raz kolejny potwierdził także swój międzynarodowy charakter. Dyrektor targów Kersten Bunke: „Mieliśmy szansę powitać gości z bardzo wielu krajów. W tym roku zdecydowanie wzrosła liczba odwiedzających z Polski i Czech. Przez wystawców chwalone były bardzo konkretne rozmowy na stoiskach, zaś sami odwiedzający docenili program towarzyszący targom - liczne konferencje i panele dyskusyjne. Cieszymy się z udanych targów Intec i Zuliefermesse."


Atutem lipskich biennale jest to, że tworzą sprawdzoną platformę do międzynarodowych spotkań. Do grona organizatorów branżowych konferencji i giełd kooperacyjnych należy od wielu lat m.in. Agencja Wspierania Rozwoju Gospodarki Wolnego Państwa Saksonii GmbH. Prezes Agencji, Peter Nothnagel: „W ślad za udanymi konferencjami organizowanymi w poprzednich latach, w tym roku podczas targów Intec i Zuliefermesse zorganizowaliśmy Forum Kooperacji i spotkanie przedsiębiorców z Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz z Turcji. Dużą popularnością cieszyło się także "Spotkanie trójstronne: Polska - Saksonia - Czechy".


Renoma targów Intec oraz Zuliefermesse podkreślona została dzięki obecności licznych delegacji politycznych, obecni byli m.in.: Premier Saksonii, Stanislaw Tillich, Sakskoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu, Martin Dulig, Prezydent Republiki Tatarstanu, Rustam Minnikhanov oraz Wiceminister Przemysłu Republiki Czeskiej, Eduard Muřický.


Pozytywne opinie wystawców oraz odwiedzających

Tegoroczny duet targów przemysłowych dzięki prezentowanej przez wystawców aktualnej ofercie produktów i usług, jak i dzięki specjalnie przygotowanemu programowi konferencji, w pełni zaspokoił potrzeby specjalistów z branż obróbki metali i poddostawczej. Zgodnie z przeprowadzoną oficjalną ankietą 90 procent wystawców targów Intec oraz 85 procent wystawców targów Zuliefermesse przyznało, że udało im się zrealizować zamierzone cele. Dziewięciu z dziesięciu ankietowanych szczególnie podkreślało profesjonalizm osób odwiedzających targi. Również odwiedzający wyrazili swoje zadowolenie z udziału w tym wydarzeniu.


Pani Heiko Stange, inżynier w firmie FMT Flexible Montagetechnik GmbH także pozytywnie podsumowuje udział w tegorocznej edycji targów: „Podczas imprezy prowadziliśmy rozmowy z naszymi stałymi klientami, ale także nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów biznesowych. Na targach Intec można było spotkać przedstawicieli różnych branż, nie dało się też nie zauważyć synergii wynikającej z tego, że obie imprezy odbywają się jednocześnie. Wielu naszych klientów to dostawcy dla branży motoryzacyjnej." 

Polscy przedsiębiorcy w Lipsku

Tegoroczne targi Intec i Zuliefermesse odwiedzili licznie goście z Polski. Poza indywidualnymi przedstawicielami polskich firm zorganizowane zostały dwie misje gospodarcze. Jedną z nich zorganizowała Izba Gospodarcza „Śląsk" z Opola, która przedsiębiorcom ze swojego regionu zaproponowała trzydniowy wyjazd na targi oraz ciekawy program dodatkowy, w nim m.in. zwiedzanie fabryki samochodów osobowych PORSCHE. Druga grupa wspierana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego wyruszyła z Wrocławia.

Obie grupy poza tradycyjnym zwiedzaniem targów i nawiązywaniem kontaktów z wystawcami miały możliwość wzięcia udziału w takich wydarzeniach matchmakingowych jak Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT, trójstronnym spotkaniu Saksonia-Czechy-Polska, czy wieczornym bankiecie organizowanym przez Lipską Izbę Przemysłowo - Handlową.

 

Bogaty program konferencji

Towarzyszący targom Intec i Zuliefermesse program konferencji skupiony był na zagadnieniach związanych z aktualnymi kierunkami rozwoju branży obróbki metali oraz branży poddostawczej, co spotkało się z dużym uznaniem osób biorących udział w targach. Wydarzenia poruszające tematy przyszłości takie jak: inteligentne konstrukcje lekkie, technologie przyrostowe, efektywne wykorzystanie surowców w produkcji, „Przemysł 4.0." spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony specjalistów z branży i stanowiły dodatkową platformę wymiany doświadczeń.


Podczas tegorocznego duetu targowego młoda kadra z wykształceniem inżynierskim miała sposobność prowadzenia rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Po raz szósty ostatniego dnia targów zorganizowany został „Dzień studenta", stanowiący ważną platformę spotkań dla przedsiębiorstw i przyszłych pracowników. Również przygotowany specjalnie dla młodzieży przez firmę Yamazaki Mazak obszar „Technologie sterowania" cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 

Kolejna edycja duetu targów przemysłowych Intec i Zuliefermesse odbędzie się w 2019 roku.

 

17. edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji - Intec, a także 15. edycja Międzynarodowych Targów Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie - Zuliefermesse odbędą się w dniach 5 - 8 lutego 2019 roku w Lipsku.

 

 

Informacje o Targach Lipskich

Targi Lipskie (Leipziger Messe) należą do pierwszej dziesiątki największych ośrodków targowych w Niemczech i do pięćdziesięciu największych ośrodków na całym świecie. Są organizatorem imprez targowych w Lipsku oraz w innych miastach w Niemczech i na całym świecie. Do całego koncernu należy pięć spółek córek oraz Lipskie Centrum Kongresowe CCL. Tak skonstruowana grupa wyróżnia się wysokimi kompetencjami targowymi i stanowi przykład profesjonalnej organizacji nowoczesnych imprez wystawienniczych, kongresów i eventów. W 2016 roku Targi Lipskie otrzymały już po raz trzeci z rzędu, tytuł najlepszego usługodawcy z branży targowej, w największym rankingu tego typu, jaki został przeprowadzony w Niemczech. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich hal wystawienniczych wynosi 111 900 m², natomiast terenów otwartych 70 000 m². W ciągu roku Targi Lipskie organizują łącznie ok. 280 wydarzeń, takich jak targi, wystawy, kongresy i eventy, w których bierze udział ok. 12 000 wystawców oraz ponad 1,2 miliona odwiedzających z całego świata. Jako pierwszy niemiecki organizator targów Targi Lipskie otrzymały certyfikat Green Globe Standard. Zrównoważony rozwój jest integralną częścią biznesowej działalności Targów Lipskich. W 2017 roku będą świętowały setne urodziny swojego znaku firmowego - podwójnego M. Jest to najstarszy na świecie znak firmowy organizatora targów, przypominający o targach wzorcowych (Muster Messe), które rozwinęły się w Lipsku i do dnia dzisiejszego stanowią podstawę istoty targów.

 

 

Informacje na temat targów Intec i Zuliefermesse

Kolejne edycje targów Intec i Zuliefermesse odbędą się w dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku. W latach nieparzystych targi Intec są pierwszą istotną imprezą targową dla przemysłu obróbki metali w Niemczech i Europie. Swoim zakresem obejmują głównie maszyny, obrabiarki, narzędzia, zautomatyzowane systemy produkcyjne oraz zaawansowane technologie obróbki metalu. Targi Zuliefermesse należą do wiodących w Europie imprez B2B dla branży poddostawczej dla przemysłu. Ich oferta, obejmująca m.in. detale, części, komponenty oraz usługi przemysłowe, skierowana jest przede wszystkim do odbiorców z sektora maszynowego, urządzeń, narzędzi oraz motoryzacyjnego. 


 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse Tegoroczna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwsze istotne w 2019 roku spotkanie dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej, odnotowała po raz kolejny bardzo zadowalające wyniki: 24 400 odwiedzających z 41 krajów (2017: 24 200 z 35......