INFORMACJE PRASOWE

Targi Intec i Zuliefermesse 2017: wiodące spotkanie przemysłu metalowego i poddostawczego


Bogata w innowacje oferta wystawców oraz program towarzyszący targom skupiony wokół rozwiązań przyszłości


Już za dwa miesiące startuje organizowany w cyklu dwuletnim przez Targi Lipskie duet targów przemysłowych Intec i Zuliefermesse. W dniach od 7 do 10 marca na Nowych Terenach Targowych odbędzie się pierwsze w 2017 roku istotne spotkanie branży technologii produkcyjnych dla obróbki metalu oraz przemysłu poddostawczego. Liczne nowości produktowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne przedstawi ponad 1 400 wystawców, w tym znane firmy z Polski. Program konferencji obejmował będzie swoją tematyką aktualne i istotne dla branży zagadnienia, mające decydujący wpływ na rozwój produkcji przemysłowej.

 

Podczas najbliższych edycji targów Intec i Zuliefermesse swoją aktualną ofertę zaprezentuje ponad 1 400 wystawców z 30 krajów. Obie imprezy zajmować będą powierzchnię aż 4 hal targowych, a ich łączna powierzchnia wystawiennicza wynosić będzie 70 000 m². „Tegoroczny duet targowy zapowiada się dla wszystkich jego uczestników bardzo interesująco. Targi te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej przez wystawców oferty oraz towarzyszącemu im programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono specjalistów, którzy zainteresowani są aktualną informacją o kierunku rozwoju branży, a także wymianą kontaktów i nawiązywaniem współpracy na międzynarodowej arenie", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Leipziger Messe GmbH.


Podczas czterech dni targowych w centrum uwagi znajdować się będą innowacyjne nowości produktowe z takich obszarów jak: obrabiarki, narzędzia precyzyjne do obróbki metali, automatyzacja produkcji oraz usługi dla przemysłu poddostawczego. „Odwiedzający mogą liczyć na możliwość zapoznania się z różnorodną ofertą interesujących i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dotyczących wszystkich etapów produkcji przemysłowej", mówi Markus Geisenberger.

 

Znani wystawcy z całej Europy

 

Swój udział w targach Intec zgłosili liderzy z branży obrabiarek oraz renomowane firmy z sektora narzędzi precyzyjnych do obróbki metalu, zarówno z Niemiec, jak i z innych krajów. Wśród nich znajdują się m.in. takie firmy jak: Yamazaki Mazak, DMG MORI, TRUMPF Gruppe, Hommel Gruppe, Maschinenfabrik Berthold Hermle, SCHUNK, Paul Horn, ISCAR, EMUGE, MAPAL, a także Ingersoll Werkzeuge. Swoją ofertę przedstawią po raz pierwszy m.in. takie przedsiębiorstwa jak: NICOLÁS CORREA z Hiszpanii, HWACHEON Machinery Europe z Koreii, BLM SPA z Włoch, czy SAMAG Saalfelder Werkzeugmaschinen z Niemiec. Podczas targów Intec zaprezentują się również wszystkie duże niemieckie przedsiębiorstwa z sektora przemysłu budowy maszyn, obrabiarek, jak również narzędzi precyzyjnych. Duża liczba niemieckich wystawców pochodzi z takich landów jak: Badenia-Wirtembergia, Saksonia, Nadrenia Północna-Westfalia oraz Bawaria. Wśród wystawców pochodzących spoza Niemiec najliczniejszą grupę stanowią firmy z Włoch, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Czech. Swoją ofertę zaprezentują tu również polskie firmy m.in.: PRESS-METAL Natalia Kukiel, Rais Tools Sp. z o.o., czy Uni-Kat Sp. z o.o..

 

Poddostawcy prezentujący się na tegorocznych targach Zuliefermesse to zakłady produkcyjne posiadające innowacyjne parki maszynowe i ukierunkowane na międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. Duże grono wystawców stanowią przedsiębiorcy oferujący usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali, tworzyw sztucznych, jak również z najnowocześniejszych materiałów. Szerokie portfolio targów Zuliefermesse 2017 wzbogacają wystawcy realizujący wymagające usługi dla przemysłu, m.in. powierzchniowe uszlachetnianie detali, od klasycznie nanoszonych powłok, aż po wykorzystanie nanotechnologii. Rozwiązania te cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem ze strony różnych gałęzi przemysłu, ale przede wszystkim wykorzystywane są w sektorze przemysłu motoryzacyjnego.


Tradycyjnie, około 30% wystawców targów Zuliefermesse stanowić będą firmy spoza Niemiec. Udział w imprezie wezmą po raz pierwszy m.in. firmy z Wielkiej Brytanii oraz Skandynawii, co jeszcze bardziej podkreśli międzynarodowy charakter tego wydarzenia. Najliczniej reprezentowane kraje to Włochy, Czechy oraz Polska. W Polskim Wystąpieniu Narodowym udział biorą: Odlewnia Chemar Sp. z o.o., Tobzamer s.c. oraz Segepo-Refa Sp. z o.o., natomiast na indywidualnych stoiskach swoją ofertę pokażą: BAPRO-MET Sp. z o.o., Kuźnia Sułkowice S.A., Plasimet s.j. oraz Electropoli Poland Sp. z o.o.


Duże zainteresowanie polskich firm tym duetem targowym potwierdza nie tylko liczna grupa wystawców, ale również odwiedzających. Oprócz indywidualnych gości spodziewana jest także wizyta oficjalnych misji gospodarczych z Polski, m.in. misji organizowanej przez Saksońską Agencję Wspierania Gospodarki, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

Bogata oferta wystawców - od automatyzacji po obróbkę skrawaniem

 

Podczas targów Intec 2017 producenci obrabiarek zaprezentują szereg innowacyjnych rozwiązań na optymalizację procesów produkcji. Firma HEDELIUS na przykład pokaże w Lipsku swoje nowe, kompaktowe i niezwykle precyzyjne 5-osiowe centrum obróbkowe ACURA, przeznaczone do produkcji narzędzi i obróbki detali. Kolejny z liderów branży - INDEX-Werke zaprezentuje INDEX G200, tokarkę CNC drugiej generacji, która dzięki rozbudowanej części frezującej może opracowywać cztery detale jednocześnie. Uwagę odwiedzających przyciągnie zapewne najnowsze centrum obróbkowe CNC - C 250 fabryki maszyn Berthold Hermle.


Automatyzacja produkcji przeprowadzana wg idei „Przemysł 4.0." widoczna będzie również w ofercie wystawców marcowych targów. SCHUNK pokaże swój moduł linearny SCHUNK ELP, który spełnia założenia czwartej rewolucji przemysłowej. Moduł ten jest niezwykle kompaktowy oraz zasilany bardzo energooszczędnym 24-Vatowym napędem. Bosch Rexroth udowodni na swoim stoisku, że szafki sterownicze odchodzą do przeszłości, ich CytroPac integruje w jednej obudowie elementy hydrauliczne oraz przetwornicę częstotliwości, silnik, pompę i czujniki. Napęd ten również wywiązuje się z podążania za rewolucyjnymi trendami, a zużycie prądu o 80% mniejsze, w porównaniu z popularnymi rozwiązaniami, pozwoli na duże oszczędności w zakładach przemysłowych. Całą paletę aplikacji, dzięki którym można realizować ideę „Przemysł 4.0." oferuje firma Festo, m.in. rozwiązania softwarowe dla procesów montażowych, czy intuicyjne sterowanie.


Duże zainteresowanie innowacyjnymi dostawcami

 

Nowości produktowych oraz innowacyjnych rozwiązań nie zabraknie również podczas odbywających się w tym samym terminie targów Zuliefermesse. Zaprezentowane zostaną innowacje związane m.in. z obróbką tworzyw sztucznych oraz produkcją form. Na stoisku firmy PSG Plastic Service będzie można przyjrzeć się niezależnemu regulatorowi gorąco-kanałowemu profiTEMP+, którego zaletą, w porównaniu do wcześniejszych modeli, jest nieduża kubatura, zwiększona ilość funkcji oraz wygoda w obsłudze, dzięki zintegrowanemu ekranowi dotykowemu. W odpowiedzi na wysokie wymagania rynku budowy form, firma HASCO zaprezentuje swoją nowość - płytę P1, charakteryzującą się precyzją, wysoką jakością powierzchni, łatwością obróbki, a dzięki optymalnie dobranym naddatkom i równoległości powierzchni płyty, bardzo wysoką wydajnością. Lider w stosowaniu laseru w przemyśle, firma bkl-lasertechnik  opracowała rozwiązanie, dzięki któremu mogą być osiągnięte idealnie gładkie powierzchnie detali. Skoncentrowana na produkcji przyrostowej firma Rapidobject prezentować będzie możliwości drukarek 3D z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, metalu oraz gipsu polimerowego.


Rozwiązania przyszłości tematem przewodnim programu konferencji

 

W ramach towarzyszącego targom programu, obejmującego konferencje, dyskusje panelowe oraz warsztaty, poruszane będą aktualne, ważne dla branży tematy. W Lipskim Centrum Kongresowym (CCL), stanowiącym integralną część Lipskich Terenów Targowych, 7 marca odbędzie się konferencja „Strategiczny warsztat: Przemysł Przyszłości", natomiast 8 marca eksperci spotkają się w ramach 5. Kongresu „Efektywne wykorzystanie surowców w produkcji" zorganizowanego w tym roku pod hasłem: „Wartości dodane cyfryzacji fabryki", gdzie głównym zagadnieniem będzie obecny stan realizacji założeń projektu „Przemysł 4.0".


Dla polskich wystawców i odwiedzających interesującym wydarzeniem będzie spotkanie trójstronne na poziomie krajów granicznych - Niemiec - Polski - Czech, organizowane 9 marca przez Saksońską Agencję Wspierania Gospodarki na zlecenie Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Transportu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszeniem Odlewników Republiki Czeskiej. Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli następujących branż: budowy maszyn i urządzeń, w szczególności automatyzacja procesów produkcji, zintegrowane systemy wytwarzania oraz odlewnictwo.


W czasie trwania targów w każdej z hal odbywać się będą systematycznie liczne seminaria, prezentacje i warsztaty. W hali numer 5 odbywać się będzie sympozjum „Inteligentne konstrukcje lekkie", podczas którego prezentowane będą referaty na temat możliwości zastosowania nowoczesnych materiałów w różnych gałęziach przemysłu. W dniach 8 i 9 marca, w hali numer 2 zorganizowane zostanie forum technologiczne pt.: „Technologie Przyrostowe", prezentujące uczestnikom tematy związane z tymi technologiami oraz potencjał zastosowania tych rozwiązań w przemyśle. Prelegenci zaprezentują również wykonane w tych technologiach elementy prototypów, wyprodukowane przede wszystkim z różnych metali, ale także z tworzyw sztucznych i ceramiki.


W hali numer 4 odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z linią produkcyjną wg koncepcji lean management, gdzie zaprezentowany zostanie na żywo proces wytwarzania różnych produktów. W dniu 8 marca, także w hali numer 4 w ramach wydzielonego forum odbywać się będzie Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT Business Meeting. Natomiast 9 marca odbędzie się 3. Saksoński Dzień Automatyzacji.


Informacje na temat targów Intec i Zuliefermesse

Najbliższe edycje targów Intec i Zuliefermesse odbędą się w dniach od 7 do 10 marca 2017 roku w Lipsku. W latach nieparzystych targi Intec są pierwszą istotną imprezą targową dla przemysłu obróbki metali w Niemczech i Europie. Swoim zakresem obejmują głównie maszyny, obrabiarki, narzędzia, zautomatyzowane systemy produkcyjne oraz zaawansowane technologie obróbki metalu. Targi Zuliefermesse należą do wiodących w Europie imprez B2B dla branży poddostawczej dla przemysłu. Ich oferta, obejmująca m.in. detale, części, komponenty oraz usługi przemysłowe, skierowana jest przede wszystkim do odbiorców z sektora maszynowego, urządzeń, narzędzi oraz motoryzacyjnego. 

 

Kontakt dla prasy:

Christian Heinz

Rzecznik prasowy targów Intec i Zuliefermesse

Telefon: +49 341 678-6514

Fax: +49 341 678-166514

E-mail: c.heinz@leipziger-messe.de


Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek
Przedstawicielstwo Targów Lipskich w Polsce


Targi Intec w Internecie: www.messe-intec.de, www.targi-intec.pl

Targi Zuliefermesse w Internecie: www.zuliefermesse.dewww.poddostawcy.pl

Targi Lipskie Polska Sp. z o.o. w Internecie: www.targilipskie.pl
Leipziger Messe GmbH w Internecie: www.leipziger-messe.de

 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse Tegoroczna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwsze istotne w 2019 roku spotkanie dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej, odnotowała po raz kolejny bardzo zadowalające wyniki: 24 400 odwiedzających z 41 krajów (2017: 24 200 z 35......