INFORMACJE PRASOWE

Targi Intec i Zuliefermesse 2017 - bogata tematyka programu konferencji


Przemysł przyszłości tematem przewodnim

 

Podczas najbliższej edycji duetu targowego Intec i Zuliefermesse przedstawiona zostanie aktualna oferta produktów i usług dla branży obróbki metali oraz branży poddostawczej. Organizowana w dniach od 7 do 10 marca przez Targi Lipskie (Leipziger Messe GmbH), pierwsza istotna w 2017 roku w Niemczech platforma spotkań targowych, to nie tylko prezentowana przez wystawców najnowsza       oferta, ale także towarzyszący targom bogaty program konferencji skupiający się na rozwiązaniach przyszłości dla branży przemysłowej.

 

Lekkie konstrukcje są kluczową technologią przyszłości oraz mają znaczący udział w modernizacji przemysłu. Obecnie znajdują swoje zastosowanie w prawie wszystkich obszarach produkcji przemysłowej - począwszy od budowy obrabiarek, poprzez inżynierię materiałową aż po produkcję części i elementów dla przemysłu motoryzacyjnego. Tematyka ta zostanie szczegółowo przedstawiona podczas organizowanej w ramach targów wystawy specjalnej, której towarzyszyło będzie sympozjum „Inteligentne          konstrukcje lekkie".


Szerokie spektrum zastosowania lekkich konstrukcji


Podczas sympozjum „Inteligentne konstrukcje lekkie" zaprezentowane zostaną referaty o tematyce takiej jak m.in. tkaniny techniczne, struktury inteligentne (Smart Structures), produkcja seryjna, obróbka materiałów kompozytowych, Multi-Material-Design oraz metaliczne konstrukcje lekkie. Przedsiębiorstwa takie jak MAPAL, Volkswagen oraz Sandvik Coromant, a także instytucje naukowe takie jak Instytut Obrabiarek przy Uniwersytecie w Stuttgarcie, przedstawią zarówno swoje praktyczne doświadczenia, jak i najnowsze wyniki przeprowadzonych badań naukowych w tym temacie. Przemówienia wprowadzające wygłoszą: dr Jochen Kopp, Kierownik Działu Planowania, Rozwoju Technologicznego i Zakupu CFK w BMW Group oraz prof. dr inż. Andreas Büter, Kierownik Działu Lekkich Konstrukcji w Instytucie Frauenhofera do Badań nad Wytrzymałością Materiałów i Niezawodnością Systemów (LBF) w Darmstadt (Leiter der Abteilung Betriebsfester und funktionsintegrierter Leichtbau am Fraunhofer-Institut für Betriebsfestigkeit und Systemzuverlässigkeit LBF in Darmstadt) oraz rzecznik porozumienia Instytutów Fraunhofera ds. Lekkich Konstrukcji.


W ramach wystawy specjalnej zaprezentowane zostaną aktualne przykłady zastosowania konstrukcji lekkich w przemyśle. W sumie ponad 20 firm i instytucji badawczych, m.in. Nordmetall, MKT Metall- und Kunststoffverarbeitung (Obróbka Metalu i Tworzyw Sztucznych), jak i KVB - Instytut Konstrukcji i Zabudowy Zwartej, podzieli się swoimi doświadczeniami z tego zakresu oraz zaprezentuje wyniki swoich prac i przykłady zastosowania nowych technologii. Atrakcją wystawy będzie przedstawienie karoserii BMW 7 Carbon Core, prezentującej innowacyjne zestawienia materiałów, m.in. stali, aluminium oraz karbonu.


Forum technologiczne Technologie przyrostowe"


Technologie przyrostowe umożliwiają tworzenie unikatowych produktów o skomplikowanych strukturach przestrzennych, eliminują dotychczasowe ograniczenia przy ich wytwarzaniu i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony branży przemysłowej. W ramach forum „Technologie przyrostowe" organizowanego przez Instytut Fraunhofera z Drezna (Instytut Technik Wytwarzania i Badań Naukowych dot. Materiałów) we współpracy z Targami Lipskimi odbędzie się wystawa „Od pomysłu do wdrożenia", podczas której będzie można zapoznać się z tematyką związaną z nowymi technologiami oraz ich zastosowaniem, jak i zasięgnąć informacji na temat nowych materiałów i surowców. Wśród zgłoszonych do tego przedsięwzięcia firm znajdują się m.in.: LASERVORM, 3D-Metall Theobald, bkl-lasertechnik, TRUMPF Laser- und Systemtechnik, jak i citim.


Istotnym elementem forum technologicznego będzie organizowane w dniach od 8 do 9 marca sympozjum, podczas którego przedstawiciele świata przemysłu oraz instytucji badawczych przedstawią aktualny stan rozwoju technologii przyrostowych w produkcji przemysłowej, budowie narzędzi i przemyśle medycznym oraz omówią wykorzystywane materiały i konkretne case studies. Podane zostaną także informacje na temat prawnych aspektów wytwarzania przyrostowego. Szczegółowo zaprezentowane zostaną wybrane procesy takie jak: selektywne przetapianie laserowe, czy EBM (Electron Beam Melting), Cladding oraz sitodruk 3D. Będzie można zapoznać się również z wytwarzaniem za pomocą technologii przyrostowych ceramicznych elementów konstrukcyjnych. Dzięki wykładom ekspertów na temat takich zagadnień jak: Binder Jetting, Fused Deposition Modeling oraz Lithography-based Ceramic Manufacturing odwiedzający będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem możliwości, jakimi dysponują technologie przyrostowe.


Różnorodność tematyczna


„Zależy nam, aby dzięki przygotowanemu przez nas specjalistycznemu programowi konferencji, stanowiącemu wartość dodaną targów, zarówno wystawcy, jak i odwiedzający mieli sposobność do zapoznania się z tematami przyszłości dla branży oraz z kierunkami jej rozwoju. Chcielibyśmy, aby przekazywana podczas wykładów aktualna fachowa wiedza była pomocna dla osób podejmujących kluczowe decyzje związane z rozwojem przedsiębiorstwa", mówi Kersten Bunke, Dyrektor targów Intec i Zuliefermesse.


W dniu 8 marca już po raz piąty odbędzie się kongres „Efektywne wykorzystanie surowców w produkcji". W tym roku pod hasłem „Wartości dodane cyfryzacji fabryki" pod kierownictwem porozumienia Instytutów Frauenhofera ds. Produkcji odbędzie się spotkanie ekspertów ze świata gospodarki, nauki i polityki, którzy prowadzić będą dyskusje na temat aktualnego rozwoju w technologiach produkcyjnych w obliczu przełomu w polityce energetycznej. Pierwszego dnia targów, 7 marca, Lipskie Centrum Tworzyw Sztucznych wspólnie z partnerami zorganizuje warsztaty „Technika łączeniowa metali i tworzyw sztucznych". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do udziału w odbywającym się 9 marca „Saksońskim dniu automatyzacji", jak również w odbywającym się 10 marca „Dniu studenta".


Dodatkowe informacje dotyczące programu konferencji znajdują się na: www.messe-intec.de oraz www.zuliefermesse.de.


Informacje dla dziennikarzy:

Akredytacji on-line można dokonać na stronach targów: www.messe-intec.de/akkreditierung lub www.zuliefermesse.de/akkreditierung. Wystawcy targów Intec i Zuliefermesse udostępniają w skrzynkach prasowych informacje o usługach i produktach, które zaprezentują na targach. Informacje te znajdują się na stronach: www.messe-intec.de/pressefach lub www.zuliefermesse.de/pressefach.


Informacje na temat targów Intec i Zuliefermesse

Najbliższe edycje targów Intec i Zuliefermesse odbędą się w dniach od 7 do 10 marca 2017 roku w Lipsku. W latach nieparzystych targi Intec są pierwszą istotną imprezą targową dla przemysłu obróbki metalu w Niemczech i Europie. Swoim zakresem obejmują głównie maszyny, obrabiarki, narzędzia, zautomatyzowane systemy produkcyjne oraz zaawansowane technologie obróbki metalu. Targi Zuliefermesse należą do wiodących w Europie imprez B2B dla branży poddostawczej dla przemysłu. Ich oferta, obejmująca m.in. detale, części, komponenty oraz usługi przemysłowe, skierowana jest przede wszystkim do odbiorców z sektora maszynowego, urządzeń, narzędzi oraz motoryzacyjnego. 


Kontakt dla prasy:

Christian Heinz

Rzecznik prasowy targów Intec i Zuliefermesse

Telefon: +49 341 678-6514

Fax: +49 341 678-166514

E-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

 

Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek, Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
Telefon: +48 (0)22 414 44 73
E-mail: info@targilipskie.pl

 

Targi Intec w Internecie: www.messe-intec.de, www.targi-intec.pl

Targi Zuliefermesse w Internecie: www.zuliefermesse.de, www.poddostawcy.pl

Targi Lipskie Polska Sp. z o.o. w Internecie: www.targilipskie.pl
Leipziger Messe GmbH w Internecie: www.leipziger-messe.de


 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse Tegoroczna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwsze istotne w 2019 roku spotkanie dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej, odnotowała po raz kolejny bardzo zadowalające wyniki: 24 400 odwiedzających z 41 krajów (2017: 24 200 z 35......