INFORMACJE PRASOWE

Wiosenne spotkanie branży metalowej i maszynowej w Lipsku w marcu 2017 roku


W dniach od 7 do 10 marca 2017 roku odbędzie się 14-sta edycja Międzynarodowych Targów Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie Zuliefermesse oraz 16-sta edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec. Obie imprezy odbywają się w cyklu dwuletnim i stanowią dla polskich przedsiębiorstw istotne miejsce spotkań i nawiązywania współpracy na międzynarodowej arenie.
Targi Intec będą w 2017 roku najważniejszą imprezą wystawienniczą w Niemczech dla przemysłu obróbki metali, branży budowy maszyn specjalnych i obrabiarek oraz automatyzacji produkcji. Targi Intec należą do grona wiodących imprez targowych dla przemysłu metalowego w Niemczech i Europie. Swoim zakresem tematycznym obejmują głównie maszyny, obrabiarki, zautomatyzowane systemy produkcyjne oraz kompleksową ofertę zaawansowanych technologii obróbki metalu. Do tematów wiodących prezentowanych przez liderów rynku należy automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0 oraz innowacyjne rozwiązania dla obróbki materiałów twardych i trudno skrawalnych. Odbywające się w tym samym terminie targi Zuliefermesse są wiodącą w Europie imprezą B2B dla branży metalowej i poddostawczej dla przemysłu. Do grona wystawców należą producenci części, komponentów i modułów m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego, medycznego, optycznego, lotniczego, tworzyw sztucznych, elektroniki i elektrotechniki.

W ostatniej edycji targów Zuliefermesse, która miała miejsce w 2015 roku, udział wzięło 379 wystawców z 19 krajów, w tym 14-stu wystawców z Polski m.in. takie firmy jak: Taskoprojekt Sp. z o.o., GUMA Wojciech Majka, Kuźnia Sułkowice S.A., Zakład Wytwarzania Artykułów z Gumy „DanGum", Vigor Sp. z o.o., Tobzamer s.c., Totalproduction, P.P. Cezar, Segepo-Refa Sp. z o.o., Dolzamet Sp. z o.o., Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.. Na targach Intec w roku 2015 swoją ofertę zaprezentowało 1 054 wystawców z 26 krajów, w tym 7-miu wystawców z Polski: firma RAIS-TOOLS Sp. z o.o., FCPK Bytów Sp. z o.o., Pafana, Narzędzia Skrawające Tools, Klaster Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu Cinnomatech, TechTeam oraz Fabryka Narzędzi Fanar.

Targi Zuliefermesse oraz Intec tworzą profesjonalną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej - od narzędzi, części, komponentów i usług produkcyjnych poprzez obrabiarki, centra obróbcze, linie produkcyjne, aż po automatyzację produkcji. Ponad 1 433 wystawców z 33 krajów oraz 23 500 odwiedzających z branży z 35 krajów to wielki potencjał do nawiązywania nowych międzynarodowych kontaktów kooperacyjnych oraz doskonała okazja do skutecznego promowania własnego przedsiębiorstwa na rynku europejskim.

Przygotowania do przyszłorocznej edycji obu imprez weszły w gorącą fazę. Dyrektor targów, Kersten Bunke pozytywnie patrzy w przyszłość: „Zainteresowanie targami Zuliefermesse i Intec jest tym razem wyjątkowo duże. Firmy rozpoczynają przygotowania do udziału bardzo wcześnie, dzięki temu wiele z nich przysłało już swoje zgłoszenia. Aktualna liczba zgłoszeń pozwala nam rozpocząć przydzielanie lokalizacji już w maju. Cieszę się, że nasz duet targowy będzie w przyszłym roku ponownie pierwszym, istotnym miejscem spotkań dla firm z branży obróbki metali i dostawców z całej Europy."

Targom Zuliefermesse oraz Intec towarzyszy bogaty program ramowy. W roku 2017 w ramach licznych fachowych konferencji, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych z udziałem międzynarodowych specjalistów poruszone zostaną istotne tematy branżowe, m.in. zagadnienia dotyczące przemysłu metalowego i systemów produkcyjnych związane m.in. z automatyzacją produkcji oraz Przemysłem 4.0, a także tematyka dotycząca efektywnego zużycia surowców w produkcji oraz trendów i innowacji w przemyśle poddostawczym. Udział w powyższych wydarzeniach jest okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz do nawiązania interesujących kontaktów i networkingu. Po raz kolejny zorganizowane zostanie Forum Wystawców, podczas którego wystawcy targów Zuliefermesse oraz Intec będą mieli możliwość przeprowadzenia nieodpłatnej prezentacji firmy dotyczącej np. najnowszych rozwiązań technologicznych, produktów lub usług. Aktualny program ramowy dostępny będzie online od jesieni 2016 roku.

Skutecznym narzędziem wspierającym nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych jest organizowana przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Lipsku, w ramach europejskiej sieci Enterprise Europe Network, giełda kooperacji Business Meetings „CONTACT". Podczas giełdy odbywają się umówione wcześniej spotkania pomiędzy producentami, handlowcami i usługodawcami reprezentującymi przemysł poddostawczy, budowy maszyn, narzędzi i urządzeń oraz techniki produkcyjne. Dla wystawców udział w giełdzie jest bezpłatny.
Informacje oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronach:
www.targi-intec.pl www.poddostawcy.pl

 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse Tegoroczna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwsze istotne w 2019 roku spotkanie dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej, odnotowała po raz kolejny bardzo zadowalające wyniki: 24 400 odwiedzających z 41 krajów (2017: 24 200 z 35......